НІКІТА БАХМАТ: «МИ РОБИМО ВЕЛИКИЙ АКЦЕНТ НА ТЕХНІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ДІТЕЙ»

 

Старший тренер «Руху» U-11 (гравці 2014 року народження) в інтерв’ю клубному медіацентру підсумував першу частину сезону та розповів про розвиток наймолодших гравців Академії. 

 

 

– Як цьогоріч формувалася команда? У колективі є й молодші футболісти: наскільки легко було їм адаптуватись до старших партнерів?

Команда зібралась 5 серпня: 17 гравців 2014 року народження та 4 гравці 2015 року народження. Ці хлопці тренуються разом і молодші футболісти своїм бажанням та самовіддачею не поступаються старшим партнерам. Вони шалено прогресують і це дуже мотивує. 

Хлопці 2014 року народження дуже чемні діти. З ними працюють тренери, психологи та вихователі – все це для того, щоб була здорова комунікація і створювався міцний колектив. Ці діти тепло прийняли хлопців 2015 року народження, що приємно нас здивувало та дуже потішило. 

– «Рух» U-11 виграв восени Izola Piran Trophy. Як проходив цей турнір, які були емоції у хлопців?

Турнір в Ізолі був чудовим. У Словенії все було на топ-рівні: суперники, організація турніру, умови проживання, інфраструктура. Нам дуже все сподобалось і команда пройшла цей турнір на одному подиху. Як діти, так і тренери думали лише про змагання – ми грали проти сильних суперників. 

Гравці були чудово готовими психологічно і взагалі тепер не нервують, коли грають міжнародні матчі. На кожен поєдинок діти виходять впевненими у собі та демонструють відповідну гру. Ми грали по 2 тайми тривалістю 15 хвилин і постійно проводили ротацію складу, щоб всі отримали рівний ігровий час. Сподобалося, що в нас немає різниці між цими двома складами і демонстрували однаково впевнену гру та виграли цей турнір. У цьому велика заслуга дітей, адже вони не боялись приймати складні рішення, вміли виходити з-під тиску, грали у свій звичний футбол і отримували від нього задоволення та відчували один одного на полі.   

 

 

– Також згодом ваша команда змагалась на турнірі MFC Elite Cup та посіла 4-те місце. Що скажете про ці змагання?

У Польщі були ще сильніші суперники: «Феєнорд», «Андерлехт», «Парма», «Банік» та інші. Колись було неймовірно зіграти проти таких команд, а зараз вихованці Академії «Руху» мають змогу отримати такий досвід у дуже юному віці. Хочеться, аби таких матчів було якнайбільше, бо завжди цікаво грати проти сильних опонентів та відчувати цей футбольний тиск. В таких поєдинках діти можуть показувати максимум своїх можливостей та розвиваються. Ці міжнародні турніри розкривають потенціал наших гравців. 

Водночас це корисно не лише для дітей, а й для тренерів, бо ми граємо проти європейських топ-команд і маємо змогу обмінюватись досвідом. Тренери спілкуються, обговорюють специфіку підготовчого процесу, тренування, підтримують контакт у соцмережах. Ми обговорюємо особливості навчання та проживання, роботи академій. Це важливо для професійного росту тренера. 

– Нещодавно команда також виграла ДЮФЛ Львівщини. Чи важко було здобути перемогу, граючи проти старших на рік суперників? 

Було важко протистояти старшим на рік суперникам (2013 рік народження), а деякі наші гравці взагалі на два роки молодші, бо у нашому складі є діти 2015 року народження. Потішило, що команда хотіла вигравати у кожному матчі і хлопці були дуже згуртованими. Вони чудово відчувають один одного на полі і завдяки цим командним діям вони сильніші за своїх суперників та виграли турнір. 

 

 

Втім якщо порівнювати матчі ДЮФЛ Львівщини з міжнародними турнірами, то це всеодно дуже велика різниця. Хлопці інакше налаштовуються на матчі проти команд з-за кордону. Хлопці чудово розуміють різницю в класі між суперниками в ДЮФЛ, чи умовним «Феєнордом». Вони бачать, що є різниця в підготовці, роботі з м’ячем, як працюють європейські професійні академії.  

– Деякі з цих хлопців вже другий рік знаходяться в Академії «Руху», але є й нові гравці. Як вони адаптувались до цих умов? Яка загалом атмосфера у команді та як тренери працюють на тим, щоб створити сприятливі умови для дітей?

Діти вже адаптовані до Академії. Я та мій помічник – Микита Тіщенко – робимо все від себе залежне для того, щоб хлопці перебували у комфортних умовах. Ми завжди поруч з дітьми та комунікуємо з ними й це спілкування є дуже важливим і для хлопців, і для тренерів. Чим більше ви спілкуєтесь з гравцем – тим більший буде фідбек від нього, він краще розкриватиметься і сам казатиме, що і як він сприймає, зрозумів щось, чи не зрозумів з того, над чим ми працюємо. Не можу не відзначити й допомогу директора Академії «Руху» Володимира Безуб’яка та старшого тренера «Руху» U-15 Назара Савицького. Вони спостерігають за нашим тренувальним процесом, завжди діляться досвідом та відкриті до спілкування. З ними можна обговорити тренування, різноманітні вправи, ігровий процес. Я та інші тренери вдячні їм за це.  

 

 

Діти в Академії перебувають без батьків, тому фактично їхню роль на себе перебирають тренери. Ми приділяємо багато уваги хлопцям і намагаємось дати їм ту любов та спілкування, яких вони потребують. Вважаю, що в нас зараз дуже високий рівень довіри один до одного і ми маємо чудову комунікацію. Майже весь час перебування в Академії тренери присвячують дітям і вони це бачать та цінують. Тому хлопці стають відкритішими до нас, діляться своїми думками та переживаннями, не соромляться говорити про те, що щось не знають чи не розуміють, не закриваються у собі, а готові говорити про будь-що, навіть не про футбольні теми. У свою чергу тренери також готові вислухати дітей та допомагати їм у всьому, чого вони потребують. 

– На чому робиться акцент в тренуванні юних футболістів? 

Ми робимо великий акцент на технічній підготовці гравців. Хочеться зробити з них індивідуально сильних футболістів. Дітям важко в такому віці сприймати загальнокомандну тактику, тому такі моменти їм пояснюються персонально, акцентуючи увагу на їхніх конкретних діях. Тоді як техніка – обов’язковий елемент підготовки, адже саме у цьому юному віці закладаються базові навички гравця. У дорослішому віці більше уваги звертають на фізичний розвиток гравця, тому зараз потрібно навчити їх різноманітним технічним моментам та підготувати їх до майбутніх випробувань. 

– Як ви підсумуєте результати команди та її гру на поточній дистанції сезону?

Гра залежить від того, як тренери побудуть її та налаштують гравців. Нашому тренерському штабу сподобалось те, що ми бачили у виконанні дітей в першій частині сезону. Хлопці дуже швидко розвиваються і чудово сприймають інформацію. Хтось це робить швидше, а хтось – повільніше, але всі прогресують як в індивідуальному, так і в командному плані. Задоволений, адже діти розвиваються та досягають своїх цілей. Вони щасливі, що є частиною Академії «Руху» та цінують це.

 

 

– Коли розпочнеться підготовка до другої частини сезону?

Діти вже завершили навчання та пішли на заслужені канікули. Вони повернуться в Академію 15 січня та розпочнуть підготовку до другої частини сезону. У хлопців є 3,5 тижні, аби відпочити, побачитись з рідними та друзями. Це чудова для них можливість відволіктись від футболу та провести вільний час так, як вони захочуть, і набратись сил та емоцій на наступні півроку роботи. 

– Які плани у «Руху» U-11 на другу половину сезону?

Після зимової паузи буде весняний чемпіонат ДЮФЛ Львівщини. Команда знову гратиме проти старших на рік команд. Також ми змагатимемося на Leo Cup і, можливо, поїдемо на міжнародний турнір у Польщі. Головне – продовжувати розвиватись та прогресувати. 


loading...

0 коментарів

    Схожі новини