ЮРІЙ БАКАЛОВ: «АКАДЕМІЯ ПОСТІЙНО РОЗВИВАЄТЬСЯ»

 

Директор Академії «Руху» в інтерв’ю клубному медіацентру розповів про те, яким буде сезон для наймолодших вікових категорій, як взаємодіють між собою тренери та що потрібно для розвитку усієї структури Академії.

 

 

– Як відбувається процес підготовки вікових категорій, які не задіяні в ДЮФЛУ?

Наші наймолодші категорії мають план по підготовці. Вони вже їздили на невеликі турніри. Також заплановані й майбутні змагання для них. Ми обов’язково будемо висвітлювати те, куди вони їхатимуть, як та проти кого гратимуть. У нас є багато запрошень не тільки в Україні, а й з-за кордону. З огляду на розвиток гравців ми обиратимемо, де їм краще буде зіграти. Це наймолодші футболісти, тому вони повинні ще адаптуватись до Академії. Вони потрапили у новий колектив і звикають до нього. Задача ж Академії – зробити все можливе для цієї адаптації і ми приділяємо цьому багато часу. 

 

 

– У яких турнірах змагаються юні вихованці Академії?

Для того, аби діти мали ігрову практику, команди 2011 та 2012 року народження заявлені в міжнародну Інтерлігу. У цих змаганнях беруть участь команди з кількох країн: Чехія, Словенія, Польща та інші. Вони поділені на групи та виступають поетапно. Нещодавно був перший етап і команди Академії «Руху» перемогли своїх суперників. Наприкінці вересня буде другий етап Інтерліги і це хороша ігрова практика для наших вихованців. Про «Рух» знають і говорять за кордоном, ми розширюємо географію нашої співпраці. Але для нас важливо, аби діти грали, тому йдеться не лише про міжнародні турніри, а й турніри в Україні. Завдяки цьому вони спілкуються, йде процес розвитку. Потрібно розвивати дитячий футбол в усій країні і це – один із елементів для цього зростання, який безпосередньо впливає і на розвиток не лише дитячого, а й дорослого футболу. 

– Чи є складнощі із тим, аби залучити бажаного гравця в Академію та як відбувається процес відбору футболістів?

Коли ми лише починали розвивати Академію «Руху», нам було важко, адже не всі вірили у наш проєкт. Зараз же всі знають, як ми працюємо, які у клубу амбіції та можливості і це все підтверджується й на полі. У нас є хороша матеріально-технічна база, тому ми цікаві для молодих гравців, адже вони розуміють, що зможуть тут прогресувати. У клубу є якісний селекційний відділ, в якому працюють досвідчені фахівці. 

 

 

Процес перегляду та вивчення футболістів є регулярним. Наші селекціонери переглядають гравців, спілкуються з тренерами, вивчають перспективи молодих хлопців. Також у нас налагоджена співпраця з ДЮСШ «Рух». Це частина нашої структури, якій ми приділяємо велику увагу. Відбувається постійний контакт з тренерами та дітьми з ДЮСШ, відслідковується, як вони себе проявляють. Якщо хтось добре себе зарекомендує, то є змога потрапити в Академію «Руху» і продовжувати свою роботу тут. Це не окрема структура, а частина єдиного механізму.

– Як між собою взаємодіють тренери із різних вікових категорій Академії «Руху»?

У нас давно відпорядкована та систематизована співпраця між тренерами різних вікових категорій. Є розроблена програма для Академії, якої всі дотримуються. Звісно, є певні відмінності через вік та його особливості у кожній категорії – не можна порівнювати вимоги до 10-річних та 17-річних. Але є загальні принципи та ігрова філософія, яких дотримуються всі без винятку тренери та їхні підопічні. Це все робиться для того, аби «Рух» мав свій єдиний та впізнаваний стиль. Між тренерами є постійна комунікація, є регулярні наради, навчальні заняття для них. Вони обговорюють різні моменти, дивляться презентації, обмінюються думками, спілкуються – це чудово налагоджений процес.

– Які зміни відбуваються всередині самої Академії, аби вона йшла в ногу з часом?

Академія постійно розвивається. Наше керівництво чудово розуміє всі потреби та виклики, з якими ми стикаємось. Засновник «Руху» Григорій Козловський майже кожного дня приходить на ігри чи тренування і цікавиться всіма категоріями, знає гравців, навіть наймолодших. 

 

 

Також активно нам допомагає генеральний директор Ігор Дедишин, він фактично є нашим куратором. Ми повністю всім забезпечені. Зокрема, технічним спорядженням, аби детально вивчати стан футболістів та їхні показники, знати, які функції вони можуть виконувати. В клубі серйозна система медконтролю, яка залучає до перевірки кожного гравця – всі вони проходять дослідження для того, щоб якісно сформувати робочий процес. Також є різноманітне сучасне технічне обладнання для тренувань. Вся система підготовки повністю комп’ютеризована і всі дані є у тренерів, починаючи від зйомки тренувань, закінчуючи технічним збором інформації – інфографіки, цифри, дані. Ми хочемо постійно прогресувати і тому це невід’ємні елементи цього процесу. Знову ж таки, керівництво постійно цікавиться нашими потребами і готове забезпечити все для нас необхідне. Натомість від нас вимагається якісна робота та результат.


loading...

0 коментарів

    Схожі новини